Szponzorált tartalom
Számos tényezőt figyelembe kell vennünk, ha otthonaink korszerűsítésén gondolkozunk, és nem csak kényelmesebbé, de biztonságosabbá kívánjuk tenni mindennapjainkat. Kezdhetjük például mindjárt az elektromos rendszerünkkel, azon belül is a fázisbővítéssel. Saját tapasztalatom alapján mindenkinek ajánlom, hogy ebben az ügyben a Szanita7 Energy szolgáltatásait vegye igénybe. A cégweboldalán a fázis bővítés témában mélyreható és alapos kisokos olvasható, amely kiindulópontként is tökéletesen megállja a helyét.
1 fázis vagy 3 fázis? Mi a gyakorlati különbség az elméleti mellett? Régebben a háztartások energiaigénye nem volt olyan magas, így a lakossági ingatlanokba egyetlen fázist vezettek be a könnyebbség kedvéért. Azonban valójában a villamos hálózatunk alapja egy háromfázisú rendszer, és ha egy fázist választunk, akkor a transzformátor „lebutítja” a hálózatot. Ma már azonban nem elég az egyszerűsített egyfázisú rendszer, mivel a hatékonyság növeléséhez három fázisra van szükség. Ez lehetővé teszi a folyamatosan működő rendszerek (például a mindig bekapcsolt klímaberendezés) üzemeltetését, és optimalizált, gazdaságos működést biztosít. Ezen kívül, egy háromfázisú rendszer biztonságosabb, mivel több védelmi elem is elhelyezhető, mint egy egyfázisú hálózatban. Bizonyos hálózati problémák esetén pedig, ha három fázisunk van, nem kell aggódni a teljes áramkimaradás miatt, míg egy fázis esetén a teljes hálózat leállhat.
Három fázis esetén az áramellátás már nem egyetlen vezetőn keresztül történik, hanem a kiépített rendszer öt különböző vezetékből áll. Ennek köszönhetően csökken a teljes áramkimaradás valószínűsége. A háromfázisú rendszer elsősorban a nagyobb rendszerek kiszolgálására lett kifejlesztve, így a háztartási kiserőművek számára is ideális. Ha valaki napelemeket és energiatárolókat használ, valószínűleg az áramkimaradás elkerülése az egyik fő célja, ezért fontos, hogy a fázisbővítést is fontolóra vegye otthoni hálózatának átalakításakor. A háromfázisú kiépítés lehetővé teszi a nagyfogyasztók biztonságos és gazdaságos üzemeltetését, miközben a működés hatékonysága is javul. A fázis bővítésének költségei ingadozhatnak, mivel azok számos tényezőtől függnek. Ha árajánlatot szeretne, ne habozzon felvenni a kapcsolatot a Szanita7 Energyvel!
Olyan háztartásokban élünk, ahol a nap minden percében energiafogyasztás történhet, még akkor is, ha nem tartózkodunk otthon. Sőt, akkor is, ha elutazunk, a rendszer folyamatosan terhelve marad. Ennek következményeként a háztartások egyre nagyobb fogyasztókká válnak, ami az országos rendszerek működésében is megmutatkozik. Az amperbővítés, amit kollégáink végeznek igény esetén, nem mindig elégséges a megnagyobbodó fogyasztási igényekhez. Ilyen esetekben fázisbővítéssel lehet eljutni a nagyobb kapacitásig. Ahogy az országban egyre több napelemes erőmű működik, úgy folyamatosan korszerűsíteni kell az országos villamos hálózatot is. Otthoni hálózatunknak is lépést kell tartania ezzel a fejlődéssel! Ha fázisbővítést kérünk, keressük fel a céget egy helyszíni felmérés igénylésével, mivel a pontos költségek kiszámolásához minden körülménnyel tisztában kell lenni.
Fázis bővítés nélkül az otthoni rendszer nem lesz képes kezelni és közvetíteni sem a külső forrásból érkező, sem az otthoni termelésű áramot. A fejlődés halogatása mindig kockázatos döntés – akkor is, ha jelenleg úgy gondoljuk, hogy kisfogyasztók maradunk. Az életben bármilyen változás előidézhet olyan igényt, amely új, megbízhatóbb elektronikai rendszert kíván, és ennek stabil működése kulcsfontosságú. A bővítési és plombálási feladatokat az áramszolgáltató végzi, ők viszont nem foglalkoznak az otthoni eszközökkel. A villanyszerelő, aki más munkálatokat végezne a lakásodban, nem feltétlenül vállalja a villanyórával vagy az elosztódobozzal kapcsolatos munkákat. Ha ez a probléma jelentkezne, keressük fel a Szanita7 Energyt már a fázis bővítés előkészítésénél! Ha gyors elintézésre van szükségünk, bízzuk rájuk ezt a feladatot!